Ako sa zapojiť, ak nie sme samospráva?

Chcete sa zapojiť do EURÓPSKEHOTÝŽDŇAMOBILITY aj mimo týždňa 16.- 22. septembra a nie ste orgánom miestnej samosprávy? V tom prípade môžete zaregistrovať svoje PODUJATIEMOBILITY na podporu inteligentnej a udržateľnej mestskej dopravy celoročne na stránke mobilityweek

Pomáhate pri podpore udržateľnejšej dopravy? Chceme o vás vedieť! Registrácia je otvorená pre každého: mimovládne organizácie/akademické inštitúcie/miestne, regionálne a vnútroštátne orgány/verejné inštitúcie/verejné a súkromné organizácie/atď.

Na rozdiel od účasti na EURÓPSKOMTÝŽDNIMOBILITY sa PODUJATIAMOBILITY môžu konať po celý rok. Dajte svetu vedieť o krokoch, ktoré robíte na podporu inteligentnejších spôsobov presunu z bodu A do bodu B.

Vaše PODUJATIEMOBILITY sa môže konať v konkrétny deň, alebo môže trvať niekoľko týždňov, či mesiacov. Registračný formulár musíte odoslať v angličtine a podujatie by malo podporovať prechod na kultúru udržateľnejšej mestskej mobility. Úplné pravidlá účasti sú dostupné online na stránke: www.mobilityweek.eu/mobility-actions/eligibility-criteria/
Po registrácii bude vaše podujatie zverejnené na stránke: www.mobilityweek.eu/mobility-actions/registered-actions/. Či už sa rozhodnete jazdiť do práce na bicykli so svojimi susedmi, alebo ste majiteľom firmy a vediete svojich zamestnancov k tomu, aby používali alternatívnu dopravu k motorovej doprave, zorganizujete si firemný deň bez áut, alebo zabezpečíte zamestnancom napr. servis bicyklov zdarma, prípadne zorganizujete evet vo vašom meste, radi vám pomôžeme podeliť sa o výsledky vašej snahy!